Universitatea Cluj invinge acasa Unirea Slobozia cu 2-0 prin golurile tanarului Albert Hofman.Vezi ce zice Erik Lincar!

Un tanar de 19 ani a rezolvat ecuatia celor trei puncte puse in joc la Bistrita ,fieful pemporara al sepcilor rosii.

Numele sau este Albert Hofman si are 19 ani si provine de la juniorii Universitatii Cluj.

Tanarul Albert Hofman a inscris in fiecare repriza cate o data aducand astfel victoria studentilor cu scorul de 2-0.

Erik Lincar a declarat dupa meci :

A treia victorie la rând fără gol primit. A fost un joc deschis, cu ocazii de ambele părți. Unirea este o echipă dificilă, care și-a dorit puncte de aici.

Ultimele 25 de minute am încercat să închidem și să jucăm pe contraatac.Hofman a debutat cu gol, este un jucător interesant, nu-l folosesc eu pe poziția care-i place lui cel mai mult, dar important este că dă randament.

Avem jucători interesanți, cu potențial. Eu acum trei luni, până să ajung aici, nici nu-l știam pe Hofman.

Suntem 6-7 echipe care se bat pentru play-off, lupta este deschisă, dar cel mai important este să tratăm serios fiecare meci.