Liga a III a-Sticla Turda nu se face de ras pe terenul liderului chiar daca a pierdut partida.Vezi care a fost rezultatul!

Sticla Turda nu se face de ras pe terenul liderului chiar daca a pierdut partida.

Trupa lui Florin Pampea a jucat ieri la Hunedoara in compania liderului CS Hunedoara.

Turdenii au facut o partida curajoasa iar in minutul 2 Paloeoca deschide scorul.

Bucuria a durat doar 6 minute caci Simon a egalat in minutul 8 pentru ca gazdele sa preia conducerea prin Mogos .

La pauza s-a intrat cu 2-1 in favoarea gazdelor care si-au pastrat posesia.

Repriza a doau debuteaza cu un joc echilibrat care insa schimba in favoarea gazdelor dupa dubla lui Mogos din minutul 59 : 3-1.

Turdenii revin in joc prin golul inscris din penalty de Florin Dan care duce scorul la 3-2 si turdenii renasc simtind ca se poate mai mult.

Sticla are un final de meci bun jucand in jumatatea gazdelor in ultimele minute insa fara efect pe tabela de marcaj tabela indicand la final 3-2 in favoarea jucatorilor hunedoreni.