Liga a III a-Sticla Ariesul Turda a jucat azi in deplasare cu Sanatatea Cluj.Vezi care a fost rezultatul meciului!

Sticla Ariesul Turda a jucat azi in deplasare cu Sanatatea Cluj.

Daca in etapa trecuta turdenii au trecut cu scorul de 3-1 de Avantul Reghin ,astazi au abordat partida cu rivalii de la Cluj cu mult aplomb.

Astfel , scorul a fost deschis de turdeni prin Budin in minutul 2 la o lovtura libera executata de Salcau insa apoi Sanatatea a echilibrat si devenit mai agresiva.

Pana la pauza virusii verzi au egalat la o gafa monumentala a lui Onciu intrandu-se la vestiare cu scorul egal : 1-1.

In a doua repriza turdenii au avut o ocazie mare ratata din pozitie de unu la unu cu portarul gazdelor pentru ca scenariul sa se repete si Sanatatea sa devina echipa mai stapana pe joc.

In ultimele 10 minute insa turdenii au apasat pe acceleratie pentru ca sa-si adjudece victoria printr-un gol marcat in prelungiri.

In acest fel Sticla Ariesul Turda a adus primele puncte din deplasare in aceasta editie a Ligii a III a si prin jocul rezultatelor poate parasi zona retrogradarii.