HANDBAL-Potaissa invinge Minaur Baia Mare si intra in vacanta de iarna.

Cu multe accidentari in echipa , Potaissa a inceput greu partida , Minaur Baia Mare reusind sa puna mari probleme defensivei turdene.

Pana la pauza ambele echipe trec alternativ la conducere insa scorul pauzei indica echilibrul primei reprize : 15-15.

Reveniti decizi de la cabine , magnificii au pus stapanire pe joc si inca din startul reprizei secunde s-au distantat progresiv la 2 goluri pentru ca distanta fata de oaspeti sa creasca la 3 si 4 goluri.

Finalul partidei a consfintit victoria Potaissei cu scorul de 30-26 iar magnificii ,,ierneaza,, pe locul 4 al Ligii Zimbrilor la egalitate de puncte cu Steaua Bucuresti.