Meci spectaculos in liga a V a-Chimia Turda ,,intoarce,, rezultatul cu Soimii Campia Turzii.

Meci spectaculos in liga a V a ,duminica ,pe terenul Ceramica , unde Chimia Turda ,,intoarce,, rezultatul cu Soimii Campia Turzii.

Pe o vreme foarte frumoasa si ideala pentru fotbal ,Chimia Turda a primit vizita Soimilor din Campia Turzii.

Ambele formatii au avut pofta imensa de joc iar oaspetii au profitat in primele 40 de minute de doua greseli in apararea gazdelor ducand scorul la 0-2.

Chiar daca cei din Campia Turzii mai puteau inscrie pana la pauza , gazdele au profitat de o lovitura de pedeapsa la un hent in careul oaspetilor si au redus din handicap.

S-a intrat la cabine cu scorul de 1-2 si multa tensiune acumulata atat pe teren cat si in tribune.

Pauza a adus o echipa gazda mai montata care a reusit sa intoarca scorul inscriind de doua ori ,scorul devenind 3-2 in favoarea turdenilor.

Cu trei minute inaintea de final , la o greseala grava a portarului gazdelor , oaspetii au egalat la 3-3 spre disperarea turdenilor care se vedeau cu punctele in clasament.

Si cand nimeni nu se mai astepta ,in minutele de prelungire , Chimia a inscris din nou iar tabele a aratat la final 4-3 in favoarea echipei gazda.

Etapa viitoare Chimia se va deplasa la Plaiesti pentru jocul cu formatia Viitorul Transilvania.