Liga a III a-Sticla Ariesul Turda a primit ieri vizita celor de la CS Hunedoara.

Jucand tactic aproape perfect Turda conducea la pauza cu scorul de 1-0 prin golul de senzatie a lui Veres.

Posesia a apartinut oaspetilor de-a lungul intregii prime reprize insa pragmatismul echipei lui Artur Podar a facut ca pauza sa fie una multumitoare pentru gazde.

Inceputul celei de-a doua repriza golul de 2-0 din minutul 48 inscris de Budin.

Dominarea oaspetilor a continuat insa defensiva gazdelor a functionat foarte bine pana in minutul 60 cand ,pe fondul unei greseli in atac, apararea turdenilor a fost surprinsa si golul de 2-1 a turnat parca plumb in ghetele elevilor lui Artur Podar.

Au urmat 15 minute de cosmar in care hunedorenii au mai punctat de doua ori in minutele 66 si 80 intorcand scorul si adjudecandu-si pana la final cele 3 puncte puse in joc.