Liga a III a-Sticla Ariesul Turda dispune pe teren propriu de Avantul Reghin.Turdenii au cedat pe teren propriu doar in fata liderului CS Hunedoara.

Sticla Ariesul Turda dispune pe teren propriu de Avantul Reghin.

Dupa jocul destul de bun de pe terenul liderului CS Hunedoara unde au pierdut la limita cu 3-2 ,azi trupa lui Florin Pampea a abordat hotarata meciul.

Turdenii au controlat partida de la un capat la altul si au deschis scorul in minutul 18 insa pana la pauza , contrar cursului joacului au fost egalati , tabela de marcaj aratand 1-1.

Repriza a doua a debutat cu o bara a oaspetilor insa dominarea categorica a gazdelor a facut ca scorul sa evolueze favorabil si tabela sa indice la final 3-1 pentru turdeni.

Pentru Sticla au inscris Manu (18) , Goronea (68) si Florin Dan(71).

Etapa viitoare Sticla va juca cu Sanatatea Cluj in deplasare , echipa care ieri a pierdut la scor cu CS Hunedoara care a facut golaveraj cu virusii verzi : 7-1.