CFR Cluj paraseste Conference League mai bogata cu 500.000 de euro.Dan Petrescu se poate concentra pe campionat.

CFR Cluj paraseste Conference League mai bogata cu 500.000 de euro , bani care vor veni din partea UEFA pentru victoria de aseara in fata celor de la Jablonec.

Parcursul campionilor in grupele europene se termina cu o zestre de 4 puncte , insuficiente pentru continuarea aventurii in actuala editie.

Campionii au jucat pragmatic , in stilul caracteristic lui Dan Petrescu , inscriind in fiecare repriza cate un gol prin acelasi Debelliuh.

Primul gol a fost marcat in minutul 45 pentru ca in minutul 83 , Debelliuh sa recidiveze pentru 2-0.

Parasind Europa , Dan Petrescu se va concentra pe competitia interna unde in acest an va mai juca 3 partide , ultima pe 19 decembrie , urmand apoi o mini vacanta pana pe 22 ianuarie cand urmeaza derby ul cu FCSB.

Foto : gsp.ro