Campioana de nerecunoscut-FCSB face instructie cu CFR Cluj.

Mergand cap la cap pana la meciul direct de vineri , atat FCSB cat si CFR Cluj au aratat o forma buna castigand ultimele meciuri din campionat fara probleme.

Macinata insa de infectarile cu noul coronavirus CFR Cluj a trebuit sa improvizeze o formula de start cu un Arlauskis revenit intre buturi si un atac cel putin interesant.

Desi campioana a aratat oricum un joc slab in prima repriza , odata cu eliminarea portarului la finalul primei parti s-a dat semnalul dezastrului.

De cealalalta parte FCSB a aratat o formatie vie ,dornica de fotbal ,insistenta la fiecare lupta pentru minge iar greseala lui Chipciu de la primul gol nu a facut decat sa indice inceputul sfarsitului campioanei in acest joc.

Au urmat alte 2 doua goluri tabele inghetand la un neverosimul 3-0 cu 10 suturi pe poarta din partea bucurestenilor fata de de nici unul din partea campioanei.

Urmeaza pauza competitionala in vederea actiunilor echipelor nationale si apoi lupta pentru play-off si play-out.

Vezi si : minadestiri.ro/cfr-cluj-face-instructie-cu-politehnica-iasi/