Artur Podar in fata ultimei etape-partida s-a jucat ieri la Ungheni.

Sticla Ariesul Turda s-a deplasat ieri la Ungheni pentru ultima etapa a editiei 2020-2021 a ligii a III a pentru seria a IX a.

Turdenii i-au surprins pe jucatorii gazdelor prin determinare si au deschis rapid scorul prin Florin Dan care a transformat o lovitura de pedeapsa si scorul a devenit 0-1.

A fost in continuare un meci echilibrat si pana la pauza fiecare formatie a avut ocazia sa inscrie dar tabela a ramas impietrita la 0-1.

Dupa pauza Florin Dan a lobat portarul advers dar mingea sa a lovit transversala pentru ca tot el sa inscrie pentru 0-2 reusind astfel a treia dubla consecutiva in ultimele trei partide.

In prelungiri ,la o faza frumoasa Valentin Lemnaru a inscris cu capul consfintind victoria elevilor lui Artur Podar cu scorul de 0-3.