ACS Volei Turda pierde si in etapa a IX a intr-o partida disputata cu Rapid Bucuresti in sala Rapid din capitala.

Continua rezultatele mai putin bune ale turdencelor in Divizia A1.

Dupa deplasarea la Bucuresti , ACS Volei Turda s-a intors la Turda ramanand pe penultima pozitie a clasamentului Diviziei A1.

Infrangerea turdencelor nu a fost atat de drastica cum arata scorul caci , dupa un prim set inceput dezastruos fetele Cristinei Parv au jucat in fiecare set de la egal la egal cu rapidistele.

Primul set pierdut cu 25-19 a fost mai lejer castigat de gazde insa in setul 2 (25-20) si setul 3 (25-8) , turdencele le-au pierdut la mare lupta , in ultimul set luptand pentru fiecare punct si tinand in sah experimentata formatie bucuresteana.

Chiar daca rezultatele inca intarzie sa apara este totusi de remarcat ca , cu fiecare etapa care trece , fetele joaca cu tot mai multa incredere.

Fanii turdencelor au rabdare fiind convinsi ca prin multa munca ,Cristina Parv va gasi solutia acumularii punctelor necesare in clasament.